Како да продадете стан или куќа?

Како да продадете стан или куќа?

Продажбата на стан или куќа е голем чекор во животот. Затоа е важно за нас да го разбереме целиот процес и да знаеме што да очекуваме. Ако имате реални очекувања и ако имате сигурна агенција за недвижнини, вие сте на добар пат да го продадете вашиот имот лесно и ефикасно. Подготвивме водич за продажба на […]
Како до брза продажба на вашите станови?

Како до брза продажба на вашите станови?

„Дали да го продадам станот сега или да чекам?  - е прашање што сме го чуле многу пати во последно време. За време на вонредната состојба, во медиумите се појавија разни предвидувања во врска со движењето на цените на пазарот на недвижнини. Во моментов, врз основа на нашето знаење, цената на квадратен метар недвижен имот […]
Како да пронајдете решение од катастарските лавиринти?

Како да пронајдете решение од катастарските лавиринти?

Терминот „катастар на недвижнини“ е дефиниран со закон како основен и јавен регистар, кој содржи просторни и описни податоци за недвижнини, податоци за недвижни права за нив, како и други права и факти чиј упис во катастарот е обезбеден од закон. Ако ја оставите настрана законската дефиниција и го барате одговорот на прашањето што е […]
При купопродажба консултирајте се со вашиот агент за недвижнини и адвокат

При купопродажба консултирајте се со вашиот агент за недвижнини и адвокат

Постои широко распространето мислење кај нашиот народ дека ние знаеме да сториме сè сами. Затоа, луѓето честопати одлучуваат да се впуштат во процесот на купопродажба самостојно, а тоа не е секогаш добра идеја. Секоја агенција за недвижнини, покрај лиценцирани агенти, вработува и адвокати или ангажира адвокати За да се продаде или купи недвижен имот, потребно […]
ЗА КУПУВАЧИ

Дали сте во потрага по домот од вашите соништа ?

Дозволете да ви помогнеме и да ви го оствариме сонот.
Сите Недвижности
ИЛИ
ЗА ПРОДАВАЧИ

Вистинското решение за продажба на вашите недвижности.

Контактирајте не, и препуштете ни го тоа задоволсто на нас!
Испрати Понуда
KONTAKT
Имате прашања или ви требаат повеќе информации?
Побарај не.
БЕСПЛАТНА КОНСУЛТАЦИЈА
Закажете бесплатна консултација со нашитe експерти.
Закажи Консултација

ЛОКАЦИЈА

Ул. 120 бр. 1 - Локал 7, 1200
Тетово - Македонија
Пон - Петок: 09:00 - 19:00 
Сабота: 09:00 - 16:00 
Недела: Затворено 
© 2021 Милошевски - Агенција за недвижности. Сите права се задржани.
Designed & Developed by Duos Digital
envelopephone-handsetmap-markermenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram