СЕ ПРОДАВА
09 Мар 2023
728 Прегледи

Куќа од 96м2 во Охрид

€ 55,000
Тип
96 м2
Спални: 2
Купатила: 1
Балкони: 0
Гаража: 0

Опис

Се продава стара индивидуална куќа во Охрид со висина од Приземје и Кат.

Куќата се наоѓа во строго централно градско подрачје, веднаш над старата охридска чаршија.

Куќата е доста стара и заа рушење, но според деталниот урбанистички план, предвидена е изградба на нова индивидуална куќа со висина од П+1, односно со истите димензии како и постоечката.

Вкупната внатрешна површина на куќата изнесува 96м2 ( од кои 44м2 се на имотен лист ), додека целата површина на парцелата изнесува 97м2.

Цена: 55 000 евра.

За повеќе информации, обратете се на 077641410 или посетете не во нашата канцеларија.

Шифра: 448

Детали за Недвижноста

Шифра:
#448
Цена:
€ 55000
Квадратура:
96 м2
Земјиште: 
97 м2
Двор:
38 м2
Год. На Градба:
Катови:
2
Површина по Кат:
44 м2
Ориентација:
Југ
Вкупно Соби:
3
Спални: 
2
Купатила:
1
Балкони:
0
Гаража:
0

Контактирај не

Contact Us - Single Listing
ЗА КУПУВАЧИ

Дали сте во потрага по домот од вашите соништа ?

Дозволете да ви помогнеме и да ви го оствариме сонот.
Сите Недвижности
ИЛИ
ЗА ПРОДАВАЧИ

Вистинското решение за продажба на вашите недвижности.

Контактирајте не, и препуштете ни го тоа задоволсто на нас!
Испрати Понуда
KONTAKT
Имате прашања или ви требаат повеќе информации?
Побарај не.
БЕСПЛАТНА КОНСУЛТАЦИЈА
Закажете бесплатна консултација со нашитe експерти.
Закажи Консултација

ЛОКАЦИЈА

Ул. 120 бр. 1 - Локал 7, 1200
Тетово - Македонија
Пон - Петок: 09:00 - 19:00 
Сабота: 09:00 - 16:00 
Недела: Затворено 
© 2021 Милошевски - Агенција за недвижности. Сите права се задржани.
Designed & Developed by Duos Digital
envelopeeyeprinterphone-handsetmap-markercalendar-fullmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram